HABERLER

HABERLERDE ARA

TEBRİKLER GENÇLER!

4.4.2017 11:42:03
TEBRİKLER GENÇLER!

BAYRAKLI BELEDİYESİ HALK OYUNLARI EKİBİ TÜRKİYE FİNALİNDE İZMİR’İ TEMSİL EDECEK


Bayraklı Belediyesi Halk Oyunları ekibi, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun düzenlediği Ege Bölge Şampiyonası gençler kategorisinde geleneksel düzenlemeli dalda İzmir oyunlarıyla birinci oldu. 90.20 puan alarak rakiplerini geride bırakan genç folklorcular Türkiye finaline katılmayı hak etti.
Gaziemir’de gerçekleştirilen İzmir il birinciliği yarışmasında gençler düzenlemeli dalda İzmir oyunları şampiyonluğu elde eden Bayraklı Belediyesi Halk Oyunları ekibi, Ege Bölgesi şampiyonasında da aynı başarıyı gösterdi.


BÖLGE BİRİNCİLİĞİNİ ELDE ETTİ!
Bayraklı ekibi, Manisa, Balıkesir, Kütahya, Çanakkale ve Uşak’ın da aralarında bulunduğu, Gaziemir Spor Salonu’nda düzenlenen grup yarışmasında geleneksel düzenlemeli dalda jüriden 90.20 puan alarak birinciliği göğüsledi. Böylece folklorcular Bayraklı’yı Türkiye finallerinde temsil etme hakkını elde etti. Bayraklı Belediyesi folklorcuları geçtiğimiz yıl İzmir ve Ege Bölge birinciliğinin ardından Türkiye finaline kalmış, aynı başarıyı orada da göstererek şampiyon olmuştu.


BİZİ ŞAŞIRTMADILAR
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, genç folklorcuları başarılarından dolayı kutlayarak, “Arkadaşlarımız geçtiğimiz yıl ki tüm yarışmalardan birincilikle ayrıldı. Bu yıl ki yarışmalara da yoğun tempoyla hazırlandılar. Bu başaralı tesadüf değil. Bunu bekliyorduk. Bizi yanıltmadılar. Zeybek oyunuyla birinci olmaları bizim için ayrıca bir mutluluk kaynağı oldu. Türkiye finalinde aynı başarıyı göstereceklerine inanıyorum. Tüm oyuncularımızı ayrı ayrı kutluyorum” dedi.
Öte yandan Türkiye Halk Oyunları Federasyonu'nun, final oyunlarının düzenleneceği tarihi önümüzdeki günlerde açıklayacağı bildirildi.