HABERLER

HABERLERDE ARA

BAYRAKLI'DA YAZ SPOR OKULLARINA BÜYÜK İLGİ

3.7.2018 11:29:25
BAYRAKLI'DA YAZ SPOR OKULLARINA BÜYÜK İLGİ

Spor alanında yaptığı yatırımlar ve elde edilen başarılarla adından söz ettiren Bayraklı Belediyesi, farklı branşlarda Bayraklılı çocukları sporla buluşturuyor. Bayraklı’da yeni sporcular yetiştirmek için her yıl düzenli olarak açılan yaz kursları bu yıl da yoğun katılımla gerçekleşiyor.

 

 

‘7'den 70'e herkes için spor’ parolasıyla çalışmalarını sürdüren Bayraklı Belediyesi’nin, ilçenin çeşitli yerlerine kazandırdığı halı sahalar ve kültür merkezlerinde açtığı yaz kursları vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılanıyor. Futbol, Basketbol, Voleybol, Zumba, Yoga, Taekwondo, Masa tenisi, Güreş, Bale, Cimnastik, Yüzme, Pilates, Aerobik, Kick Boks, Dağcılık ve Doğa Sporları gibi 15 farklı branşta açılan kurslar yoğun katılımla gerçekleşiyor. Kurslara katılan öğrenciler sosyal, kültürel ve spor alanında kendilerini geliştirerek hedeflerine bir adım daha yaklaşırken, onları desteklemeye gelen aileleri ise; kurslar boyunca heyecanla izliyor. Bayraklı Belediyesi’nin verdiği bu hizmetten son derece memnun olduklarını dile getiren aileler emeği geçenlere teşekkür etti.

 

"TESİSLERİMİZ TÜM SPORCULARA AÇIK"

Bayraklı'ya çok sayıda spor tesisi kazandırdıklarını dile getiren Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Göreve gelir gelmez ilk işimiz Şehit Ümit Boz Futbol sahası oldu. Daha sonra sırasıyla Doğançay futbol sahası, Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu ve 3 kültür merkezini sporcuların hizmetine açtık. İzmir'de bulunan amatör kulüplere ev sahipliği yaptık. Yapmaya devam ediyoruz. Herkes için spor sloganıyla başlattığımız projeye her yıl ilgi giderek artıyor. 15 farklı branşta açtığımız kurslara ailelerden de büyük destek oluyor. Tesislerimiz tüm sporcularımıza açık. Elimizden geldiğince destek vermeye devam edeceğiz” dedi.