HABERLER

HABERLERDE ARA

BAYRAKLI’NIN TAEKWONDO TAKIMI GÖZ DOLDURDU

18.7.2018 10:12:13
BAYRAKLI’NIN TAEKWONDO TAKIMI GÖZ DOLDURDU

Spora verdiği destekler sonucu kısa zamanda elde ettiği başarılarla adından söz ettiren Bayraklı Belediyesi, taekwondodaki başarısıyla bir kez daha ilçenin gururu oldu. 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri yıldız şampiyonasına katılan sporcular organizasyondan derecelerle döndü.

 

Bayraklı’nın sporcu çocukları taekwondoda  madalyaları toplamaya devam ediyor. Sporcular 14 - 15 Temmuz tarihlerinde Bornova Vali Hüseyin Öğütcen Spor Salonu’nda düzenlenen Demokrasi Şehitleri adına yapılan organizasyonda ter döktü. Turnuvaya Bayraklı Belediyesi adına katılan başarılı sporcular elde ettikleri başarılarla yine göz doldurdu. Bayraklı Belediyesi Spor Kulübü Taekwondo takımı sporcularından 37 kg’da Eylül Yamaç, 59 kg’da Gülçin Uran, 61 kg’da Enes Kırkpınar üçüncü, 65 kg’da Ahmet Erçin ise ikinci oldu.

 

“BÜYÜK İLGİ VAR”

Bayraklı’da gençlerin taekwondo sporuna büyük ilgisi olduğunu kaydeden Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Hedefimiz milli takımlar düzeyinde sporcular yetiştirmek. Ulusal ve uluslararası şampiyonalarda dereceler elde etmek. Yatırımlarımızın bu şekilde kupalar ve madalyalara dönüşmesini görmek sevindirici. Çocuklarımız başarılarıyla bizleri bir kez daha gururlandırdı. Katılan tüm sporcularımızı kutluyorum. Mücadeleleri ve başarılarıyla bir kez daha bizi mutlu ettiler” dedi.