Başkan

Başkanın Mesajı

Değerli Bayraklı'lılar

Bayraklı'nın ilçe olması hikayesinin başından bu yana içindeyim aslında. Bayraklı ilçe olmalıydı; çünkü bunun için gerekli tüm dinamikleri içinde barındırıyordu. Neredeyse 20 yıl süren bu mücadelenin finalinde Bayraklı ilçe; ama verdiğimiz mücadelenin nedenlerinden çok uzak, başka hesapların ürünü bir ilçe.

 

İlçemin ilk başkanı olma onurunu verdiler...

Ve Bayraklı yaşayanları, hemşerilerim ilçemin ilk Belediye Başkanı olma onurunu teslim etti bana. Çocukluğumu, gençliğimi geçirdiğim, aile olduğum, yarım asırdır yaşadığım Bayraklı'nın ilk Başkanı olma onuru her şeyin üstünde. Adaylığım süresince de söylediğim gibi hedefim, bu ilçeyi daha yaşanılır kılacak, bu kentin, ülkemizin hatta dünyanın işaret edeceği bir noktaya taşıyabilmek. Dünyaca okunan tarih ve arkeoloji kitaplarında adı geçen Bayraklı, yaşam koşullarının iyileştirilmesini ve diğer beklentilerinin karşılanmasını çoktan hak ediyor aslında.

 

Sözlerimi tutuyorum...

Rüya vaadlerde bulunmadım, sorunları biliyordum, öncelikleri de. Gerçekçi bir yaklaşımla söz verdim, gerçekçi uygulamalarla sözlerimi tutuyorum. 5 yılın ilk çeyreğinde temel hizmetlerimizi hayata geçirdik ve kurumsallaşmak konusunda önemli adımlar attık. Bugün temizliği, park bahçe bakımını eksiksiz hatta yurttaşlarımızın deyimiyle hiç olmadığı kadar iyi yapıyoruz. Bayraklı'nın hali, memleketin halinden çok farklı değil. İlçemizin geri kalmışlığı, yaşadığı işsizlik dramı, doruktaki yaşamsal zorluklar ne halkın ne de benim nedeni olduğumuz bir sonuç. Özellikle işle ilgili beklentilere söz vererek yaklaşmadım adaylığımda da. Ancak, adalet sözü verdim. Mahalle, etnik köken gözeterek, dernekler ve kanaat önderleriyle hareket ederek ve ihtiyaç oranını dikkate alarak kadrolarını oluşturan bir başka belediye de duymadım. Ancak köklü çözüm adresi , hepinizin takdir edeceği gibi, yerel değil merkezi idaredir. Bugün Bayraklı Belediyesi, kendi bölge yaşayanları, hükümlüsü, engellisi , kadını ve gönülden emek veren tüm çalışanlarıyla tek yürek oldu.

 

Hedef; ticaret ,tarih ve turizm kenti Bayraklı..

5 yılın ortaya çıkan tabloya her şeyden önce şunları sığdırdığımı düşünüyorum. Başta inanç ve aidiyet ardından Bayraklılı olma bilinci. Bu temelde ve sosyal belediyecilik anlayışı ile yaratmaya çalıştığım hizmetler, sözünü verdiğim gibi eğitim, sağlık ve birliktelik projeleriyle başladı. Ücretsiz eğitim desteklerimiz, sağlık taramalarımız, şenliklerimiz, tasarruf projelerimiz giderek daha çok Bayraklılı'nın yararlanabileceği kapsama kavuşturulacak. Sadece, -cek/-cak'ların değil, aşama aşama hayat bulan gerçekçi işlerin, projelerin idarecisi, yaratıcısı olmanın daha önemli olduğunu düşünüyorum.Bayraklı, orta vadede kentsel dönüşümünü belli bir aşamaya getirecek, ticaretin ve sosyal yaşamın kalbi olacak. Bunu iyi biliyorum. Smyrna'dan Bayraklı'ya 5 bin yıllık yolculuğun hikayesini barındıran ilçemizin, yaşayanlarıyla birlikte çağdaş, yenilikçi bir yüze kavuşması, turizmin, tarihin merkezi olması hedefiyle çalışmaya devam edeceğiz.

Adına, tarihine ve insanına yakışır bir Bayraklı'da buluşmak üzere...