Başkan

Başkanın Mesajı

 

Değerli Bayraklılılar,

31 Mart 2024 mahalli idareler seçimlerinde destek vererek bana seçilme gururunu yaşattığınız için hepinize sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Bu gururun bana yüklemiş olduğu sorumluluğun farkındayım. Önümüzdeki beş yıl boyunca çalışma arkadaşlarımla birlikte desteğinize layık olabilmek ve Bayraklı'ya en iyi hizmeti vermek için var gücümüzle çalışacağımızın sözünü veriyorum.
 

Bayraklı'da yeni bir dönem başladı ve bu dönemde ilçemizin her mahallesi adil ve eşit hizmet alacak. Bunun için katılımcı demokrasiye öncülük eden belediyelerden biri olarak, saha çalışmalarımızda her ilçe sakinimizin sesine kulak vereceğiz, önerilerini dikkate alacağız. Mahalle muhtarlarımızdan gelen talepleri, şikayet ve önerileri değerlendirerek çalışmalarımıza yeni bir vizyonla katkı sunacağız.
 

Bayraklı’da her kuruşun hesabını vereceğimiz şeffaf; hepimizin söz hakkının olduğu, halkın parasını halka hizmet olarak götürmeyi amaç edinmiş bir yönetim anlayışı ile yola çıktık.
 

Hizmeti, tasarrufu ve mali disiplin ile birlikte ekonomik istikrarı önceleyip, belediyemizin temel işleri başta olmak üzere geleceğin Bayraklı’sını hep birlikte inşa etmek için gece gündüz demeden çalışmaya başladık.
 

İlçemizin en temel sorunu olan kentsel dönüşümden altyapıya, fiziki yatırımlardan kültür-sanata, spordan eğitim, sağlık ve sosyal yardımlara kadar her alanda kısa, orta ve uzun vadede yapacaklarımızı planladık.
 

Çocuklarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza, engellilerimize yönelik çalışmalarımızla 7’den 70’e herkese dokunacağımızın, sahada olacağımızın, Bayraklı’yı halkla iç içe yöneteceğimizin sözünü verdik.
 

İmkanlarımız dahilinde tüm ihtiyaçlara yanıt vererek, daha güzel ve daha yaşanabilir bir Bayraklı’yı el birliğiyle oluşturacağız.


Bayraklı’nın geleceğine yatırım yaparak, gündelik değil, kalıcı çözümlerle ilçemizi bir marka haline getirebilmek için var gücümüzle çalışacağız.


Türkiye’ ye örnek olacak projelerle aydınlık bir Bayraklı’da birlikte yaşayacağız!Sevgi ve saygılarımla,

 

İrfan ÖNAL

Bayraklı Belediye Başkanı